Znajdź 

AKTUALNOŚCI

WARSZTATY I GRUPY ROZWOJOWE 

Partnerem prowadzonych przez nas warsztatów i grup rozwojowych w 2017 i 2018 roku było

Stowarzyszenie Polki w Berlinie e.V. 

Dziękujemy za owocną i profesjonalną współpracę!

Uzależnienia i profilaktyka - wszystko co trzeba wiedzieć 

Warsztat o uzależnieniach i profilaktyce to był już ostatni w tym roku warsztaty psychologiczny. Bardzo dziękuję uczestniczkom za otwrtosć i odwagę w rozmawianiu na tak trudne tematy. Cieszę się, z głosów by zrobić jeszcze kolejne spotkania w tym temacie i gotowość do kolejnych spotkań. 

Mam nadzeję do zobaczenia następnym razem. 

Jak odmawiać skutecznie i elegancko - czyli asertywność w praktyce.

Ten temat nieustannie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W warsztacie uczestniczyło ponad 20 zaangażowanych, otwartych i odważnych uczestniczek. Był czas na inspirację i wsparcie oraz przećwiczenie nowych umiejętności w scenkach. Odmawianie skuteczne i eleganckie to mówienie “Nie” w sposób autentyczny, stanowczy, z szacunkiem i bez lęku.

Do zobaczenia następnym razem. 

Mama, emigrantka i kto jeszcze ?

grupa wsparcia dla kobiet w Berlinie 

Spotkania grupy Mama, emigrantka i kto jeszcze odbywały się regularnie przez trzy miesiące. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom za odważne zaangażowanie, kreowanie atmosfery bezpieczeństwa i wzajemniej akceptacji. Cieszymy się, że ta energia będzie mogła przekładać się na realne zmiany w Waszym życiu. Rozwiałyśmy wiele mitów na temat macierzyństwa, wiemy jak dawać sobie samej wsparcie i dlaczego to ważne, żeby umieć odpuszczać. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje. 

Szanse, wyzwania, tęsknoty -

oblicza życia na emigracji

Na sobotnim warsztacie dotyczącym blasków i cieni życia na emigracji mówiłyśmy między innymi o tym, że kultura z której pochodzimy to nasze korzenie, nasza 'baza" a kultura do której emigrujemy to nasze skrzydła czyli możliwości. Aby dwukulturowość stała się zgranym duetem potrzeba cierpliwości, determinacji, zgody na przejściową dezintegrację i dużo wyrozumiałości dla siebie.

Do zobaczenia na następnych warsztatach.

Warsztat o poczuciu własnej wartości 

We współpracy ze Stowarzyszeniem Polki w Berlinie zrealizowałyśmy warsztat / spotkanie na temat Poczucie własnej wartości- fakty i mity. 

Bardzo mile zaskoczyło nas Wasze liczne zainteresowanie warsztatem i aktywna obecność podczas spotkania. To była dla nas duża przyjemność pracować w atmosferze inspiracji, zaangażowania i Waszej otwartości.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach psychologicznych i spotkaniach edukacyjnych.

Spotkanie edukacyjne

Wszystko co chielibyście/chciałybyście wiedzieć o uzależnieniach, ale boicie się zapytać. 

 

W ramach projektu Dziel się wiedzą i inspiruj Stowarzyszenia Polki w Berlinie e.V. oraz Nachbarschafts und Familienzentrum Kurmark Mehrgenerationenhaus odbyło się spotkanie edukacyjne na temat uzależnień.

To był dobry czas, idealne miejsce otwartej dyskusji i poszukiwań odpowiedzi na nurtujące pytania z tematu uzależnień. Z przyjemnością dzieliłyśmy się naszą wiedzą i doświadczeniami jakie mamy w zakresie pomagania osobom zmagającym się z uzależnieniem i współuzależnieniem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i waszą aktywną obecność na spotkaniu. 

Cieszą nas inforamcje zwrotne od uczestniczek dla których spotkanie było wartościowe ze względu na zdobytą wiedzę i zachęcało do osobistej refleksji. 
 Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach i warsztatach z obszarów psychologii.

Mapa Marzeń

Pierwsza inicjatywa Polskiego Gabinetu Psychoterapii w Berlinie.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Polki w Berlinie oraz Nachbarschafts und Familienzentrum Kurmark Mehrgenerationenhaus przeprowadziłyśmy warsztat psychologiczny pt.: Mapa Marzeń.

Warsztat przeprowadziłyśmy dwa razy ze względu na duże zainteresowanie w dzielnicy Pankow i Schöneberg w Berlinie. 

W przyjaznej atmosferze uczestniczki zajmowały się urzeczywistaniamiem swoich marzeń oraz bardziej świadomym korzystaniem ze swoich zasobów osobistych. To był bardzo owocny czas działania i zamiany marzeń w plany na najbliższy rok. Teraz tylko pozostaje cieszyć się z ich realizacji. Dobrego roku 2017. 

impressum : verantwortlich für den inhalt: Polski Gabinet Psychoterapii w Berlinie, kontaktmöglichkeiten: polskigabinetpsychoterapii@gmail.com